Modlitwy maryjne

07 styczeń 2013

Dożynkowa modlitwa do Matki Pięknej Miłości

0 komentarzy · 16056 czytań · Drukuj

Matko Najświętsza, Matko Piękna Miłości - Bogarodzico. Tyś zrodziła Chrystusa-Boga, który stworzył niebo i ziemię. Tę ziemię, która rodzi nam chleb. Dziś do świątyni przynosimy ten chleb oraz kłosy ziarniste, kwiaty i zioła i składamy je w pobliżu Twego świętego obrazu, aby przez Twoje ręce przyjął je Bóg. Przez Ciebie i wraz z Tobą, Matko, dziękujemy Bogu za urodzaje i szczęśliwe zbiory. Wierzymy, że Pan Bóg najmilej przyjmie nasze prośby i dziękczynienia, gdy składamy je przez Twoje ręce i Serce matczyne.

Matko Pięknej Miłości, Tyś jest naszą Matką Boską Siewną i Zielną, Żniwną i Gromniczną. Ty chronisz od gromów, od gradobicia, od ulewy i suszy nasze pola, lasy, ogrody, łąki, domy i gospodarstwa. Te kwiaty, które także Tobie przynosimy, niechaj Ci będą znakiem i dowodem naszej wdzięczności.

Matko Pięknej Miłości, która z tego świętego obrazu patrzysz na nas z matczynym zatroskaniem, Twojej dobroci i opiece powierzamy siebie: nasze dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny. Spraw, Matko Pięknej Miłości, niech wśród nas prawdziwa miłość zagości. Amen.

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

a czyż kapłani nie powinni naśladować Papieża który udziela komunii na klęcząco czy nie jest to grzech pychy nieposłuszeństwa Przyjmowanie Komunii Świętej Zgodnie z Uchwałą Konferencji Plenarnej Episkopatu, w diecezjach Polski przyjmuje się Komunię Świętą z rąk celebransa do ust w postawie klęczącej. Przepisy te należy zachować we Mszach Św. dla grup specjalnych. W szcze...
krzysztof · 24-06-2012 09:03