Modlitwy maryjne

07 styczeń 2013

Dożynkowa modlitwa do Matki Pięknej Miłości

0 komentarzy · 15535 czytań · Drukuj

Matko Najświętsza, Matko Piękna Miłości - Bogarodzico. Tyś zrodziła Chrystusa-Boga, który stworzył niebo i ziemię. Tę ziemię, która rodzi nam chleb. Dziś do świątyni przynosimy ten chleb oraz kłosy ziarniste, kwiaty i zioła i składamy je w pobliżu Twego świętego obrazu, aby przez Twoje ręce przyjął je Bóg. Przez Ciebie i wraz z Tobą, Matko, dziękujemy Bogu za urodzaje i szczęśliwe zbiory. Wierzymy, że Pan Bóg najmilej przyjmie nasze prośby i dziękczynienia, gdy składamy je przez Twoje ręce i Serce matczyne.

Matko Pięknej Miłości, Tyś jest naszą Matką Boską Siewną i Zielną, Żniwną i Gromniczną. Ty chronisz od gromów, od gradobicia, od ulewy i suszy nasze pola, lasy, ogrody, łąki, domy i gospodarstwa. Te kwiaty, które także Tobie przynosimy, niechaj Ci będą znakiem i dowodem naszej wdzięczności.

Matko Pięknej Miłości, która z tego świętego obrazu patrzysz na nas z matczynym zatroskaniem, Twojej dobroci i opiece powierzamy siebie: nasze dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny. Spraw, Matko Pięknej Miłości, niech wśród nas prawdziwa miłość zagości. Amen.

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Z życia św. o.Pio: Zasypiał z różańcem w dłoni Dyżurując w pobliżu Ojca Pio, czuwałem nad nim jak matka nad dzieckiem. Na krótkie chwile zasypiał: po takich przepełnionych trudem dniach miał do tego pełne prawo. Wiele razy próbowałem wyjąć z ręki śpiącego różaniec i zastąpić go innym. A choć to brzmi nieprawdopodobnie, nigdy mi się to nie udało: nawet podczas snu ten święty człowiek nie ...
Moria · 07-09-2009 18:42