Nabożeństwa maryjne

28 lipiec 2011

Radosne Tajemnice: Rozważania na Światowy Dzień Młodzieży

0 komentarzy · 18814 czytań · Drukuj

 

Razem z Maryją w intencji ŚDM1. Zwiastowanie NMP (Łk 1,26-38)

Maryjo Matko, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pragną zanieść na cały świat Chrystusa, głośno wołając "tak". Pamiętamy słowa anioła Gabriela i bł. Jana Pawła II: "Nie bój się". Za każdym razem, kiedy mówimy "tak", nawet jeśli nie jest to łatwe, wspominamy miłość, którą nosisz w swoim łonie. Prosimy, prowadź nas drogami naszego pielgrzymowania, abyśmy nauczyli się służyć Panu i sobie nawzajem.

2. Nawiedzenie krewnej Elżbiety (Łk 1,39-56)

Droga Maryjo, napełnij nas radością Ducha Świętego podczas spotkania z naszymi braćmi i siostrami w Chrystusie na Światowych Dniach Młodzieży. Kiedy po długiej podróży spotkamy się razem w Madrycie, nie pozwól, aby Chrystus obecny w naszym świecie pozostał w ukryciu. Przemień nas tak, aby nasza dusza była żywa, a nasz duch radował się podczas nadchodzących uroczystości. Módlmy się za głodujących młodych, aby otrzymali potrzebne dobra.

3. Narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa (Łk 2,1-20)

Maryjo, Matko Kościoła, spraw, abyśmy byli jak nieustraszeni pasterze, którzy poszli bez namysłu, aby odnaleźć Świętą Rodzinę i Nowonarodzonego Zbawiciela. Światowy Dzień Młodzieży jest miejscem dla całej rodziny Kościoła. Módlmy się, abyśmy doświadczyli pokoju, który zaniesiemy z powrotem do naszych domów i z siłą bedziemy dzielić się dobrą nowiną z innymi. Obyśmy, jak pasterze, zawsze chwalili i wywyższali Cię z wdzięcznym sercem.

4. Ofiarowanie Dzieciątka Jezus w świątyni (Łk 2,22-38)

Święta Maryjo, daj nam oczy, byśmy widzieli zbawienie ofiarowane nam w Chrystusie Zbawicielu. Niech młodzi ludzie zawsze kierują się światłem, które objawia chwałę Boga w tym świecie. Wiemy, że musimy składać ofiarę na drodze do zbawienia. oby młodzi odnaleźli trwały pokój podczas Światowych Dni Młodzieży. Maryjo, wskaż nam drogę.

5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni (Łk 2,41-52)

Matko Bożej Mądrości, Twoje dzieci chcą lepiej poznać Chrystusa podczas Światowych Dni Młodzieży. Daj nam zrozumienie Chrystusa, którego możemy odnaleźć w kościele. Módlmy się za naszych wychowawców w wierze, Ojca Świętego, biskupów i wszystkich świętych mężczyzn i kobiety. Czuwaj nad naszą rodziną i przyjaciółmi, którzy są teraz daleko od nas, i daj im pewność, że jesteśmy pod czułą opieką Chrystusa i Jego Matki. Zaprowadź nas do domu Ojca.

Tłum. maryjni.pl
oryg. tekst w j. ang.: www.wydrosary.com

 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Nabożeństwa maryjne

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Różaniec jest formą modlitwy, dopuszczoną i popieraną przez Kościół katolicki, nazywaną "streszczeniem całej Ewangelii" (por. Marialis cultus, 42; Rosarium Virginis Mariae, 1). Kościoły prawosławny i protestancki nie praktykują tej formy modlitwy. Zapraszam do dyskusji nt. różańca: - modlić się czy się nie modlić? - jak ktoś doświadczył "mocy" różańca, niech się tym podzieli; - co sądz...
Admin · 20-01-2009 22:50