Różne teksty maryjne

06 maj 2011

Totus Tuus

Trzy postacie, które kroczyły do Jezusa maryjną drogą. Trzy zawołania, które znane są przez wielu. Życie ich uwieńczone zostało zwycięstwem. Do dziś mają wielu naśladowców.

Im bardziej posuwamy się w czasie, tym wyraźniejsze stają się sylwetki apostołów modlitwy różańcowej, tym łatwiej odczytać ich nazwiska i określić pole ich działalności. Gdy w pierwszych wiekach można było co najwyżej wskazać na pewne grupy mnichów i pustelników, to z upływem wieków wyłaniają się już konkretne osoby. Budowniczy Różańca otrzymują imiona.

 

Konferencja ks. Winfrieda Wermtera.

Świadectwo.

Odmawiamy "Zdrowaś Maryjo...". Dzień po dniu. Rok po roku. I nagle zaczynamy rozumieć, że chcemy czegoś więcej. Serce woła o coś jeszcze. Bo Najświętsza Maryja Panna, przywoływana w modlitwie, otwiera coraz szerzej na Chrystusa i Jego Kościół. Nigdy nie zamyka się w sobie. Kto modli się do Matki, szybko odnajdzie Syna. Rozumie też, jak ważna w życiu jest wiara wyznawana wspólnie przez wspólnotę Kościoła.

08 styczeń 2010

W szkole Maryi

17 kwietnia 2003, w Wielki Czwartek, w Roku Różańca Świętego, papież Jan Paweł II ogłosił encyklikę ECCLESIA DE EUCHARISTIA. Maryi, "w której tajemnica Eucharystii jawi się bardziej niż w kimkolwiek innym", został poświęcony VI rozdział.

17 lipiec 2012

Wiele otrzymałam

Świadectwo.

24 styczeń 2012

Wierna Prawu

Tajemnica Maryi.

08 sierpień 2012

Wizja Bożego triumfu

Fragment homilii papieża Pawła VI, wygłoszonej podczas Mszy św. beatyfikacyjnej o. Maksymiliana Kolbego, 17 października 1971 r.

Świadectwo.

28 czerwiec 2012

Wsłuchiwać się...

Świadectwo.

23 lipiec 2012

Współcierpienie

Świadectwo.

13 lipiec 2012

Wyjątkowa pacjentka

Świadectwo.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

O świętym Józefie jest kilka ciekawych książek np "Cień Ojca" Jana Dobraczyńskiego. Jak coś znajdę, dokładne tytuły to wrzucę:whackado
Agnus · 06-06-2010 09:32