Ogłoszenia

27 marzec 2012

USA: dzień modlitw o wolność religijną

0 komentarzy · 10658 czytań ·Drukuj

30 marca będzie w Stanach Zjednoczonych dniem modlitw i postu w intencji wolności religijnej i wolności sumienia. Biskupi wezwali katolików i wszystkich ludzi dobrej woli, aby dołączyli do nich w modlitwie "za rządzących i o obronę wolności religijnej", której broni jak stwierdzili, "nie tylko prawo, ale amerykańska tradycja".

Biskupi przyznali, że obecnie jednym z większych zagrożeń wolności religijnej w Stanach Zjednoczonych jest wydane w styczniu tego roku zarządzenie Departamentu Zdrowia. Dotyczy ono wprowadzenia obowiązku włączenia antykoncepcji do pakietu ubezpieczeń zdrowotnych pracowników instytucji kościelnych. Niebezpieczeństw jednak jest więcej. Specjalna komisja episkopatu amerykańskiego aktualnie pracuje nad dokumentem o różnego rodzaju zagrożeniach swobód religijnych w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz inicjatywy biskupów wiele diecezji i parafii podjęło samodzielne akcje. I tak w centrum Chicago jest dziś manifestacja zorganizowana przez „Stowarzyszenie obywateli za ruchem Pro-life”. Podczas wieców organizowanych przez to stowarzyszenie ich uczestnicy mają w zwyczaju wypuszczać w niebo żółte balony z nadrukiem Pro-life, które unoszone wiatrem docierają do różnych części miasta.

Episkopat poinformował, że w jego witrynie znajduje się aktualnie wiele materiałów, które mogą być wykorzystane przez diecezje i parafie do zorganizowania dnia modlitw i postu.

RV / A. Pożywio, Chicago

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Maryja jest kluczowa w obronie przed szatanem. To przecież Ona zgniotła głowę węża. Maryja strzeże nas przed popełnianiem błędów, Ona niszczy wszystkie herezje. To Jej najbardziej boi się szatan. Maryja wyrywa nas z pęt szatańskich. Jak to robi? Wzywa do nawrócenia, pokuty i modlitwy, szczególnie do odmawiania różańca. Oczywiście, że szatan opuszcza człowieka mocą Chrystusa, ale żeby nie pow...
shk15 · 18-05-2010 12:06