Ogłoszenia

11 październik 2012

Książka dobra na Rok Wiary

0 komentarzy · 11136 czytań ·Drukuj

Długo oczekiwana ostatnia część opowieści o Jezusie z Nazaretu ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Wydawnictwa Znak. Pracę nad książką papież zakończył w sierpniu podczas letniego wypoczynku w Castel Gandolfo. Będzie to trzecia część trylogii papieża poświęconej osobie i orędziu Jezusa. Dwa poprzednie tomy Josepha Ratzingera- Benedykta XVI to: "Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia" (opublikowana w 2007 r.) i "Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania" (z 2011 r.)

"W końcu mogę oddać w ręce czytelnika dawno obiecywaną małą książkę o dzieciństwie Jezusa", napisał w przedmowie Papież Benedykt XVI prezentując swoją najnowszą książkę.

Włoskie wydanie ostatniej części Jezusa z Nazaretu przygotowane wspólnie przez Wydawnictwo Rizzoli oraz Watykańską Księgarnię Wydawniczą (LEV) ukaże się w listopadzie. Polski przekład wydawnictwo Znak opublikuje już na początku grudnia. "Dzieciństwo Jezusa" to niezwykła opowieść o najbardziej tajemniczym okresie życia Jezusa, doskonałe wprowadzenie w misterium świąt Bożego Narodzenia, ale - co najważniejsze - Benedykt XVI napisał opowieść o Jezusie z nadzieją na to, "że ta książeczka, mimo swoich ograniczeń, pomoże wielu osobom w drodze do Jezusa i z Nim".

www.znak.com.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Mój powód za pierwszym razem: obiecałem Panu, że jak zdam maturę (byłem wtedy w klasie maturalnej) to pójdę na pielgrzymkę... Maturę zdałem bez problemów, więc poszedłem :) Oczywiście, oprócz swojej, niosłem intencje z mojej rodziny... To, co jest pięknego w pielgrzymce, to możliwość oderwania się od uporządkowanego, zorganizowanego życia, które, choć daje stabilność i poczucie bezpieczeństwa,...
Mattijjah · 31-07-2009 23:32