Ogłoszenia

23 kwiecień 2013

Pielgrzymka: Śladami Maryi z Nazaretu

0 komentarzy · 15513 czytań ·Drukuj

Śladami Maryi z Nazaretu

Wraz ze "Studium Biblicum Franciscanum" w Jerozolimie PAMI chce zaoferować Czcicielom Maryi, profesorom i studentom mariologii, pogłębienie znajomości Osoby Maryi poprzez wizytę w miejscach, w których żyła Ona ze swym Synem Jezusem. W pielgrzymce będą uczestniczyć archeologowie. Na koniec każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Koszt: 1300 € - wszystko wliczone (+250 za pokój jednoosobowy)

Zapisy do dnia 30 kwietnia 2013 roku pod adresem:

Pontificia Academia Mariana Internationalis
Via Merulana 124/b
00185 Roma (Włochy)
Tel. +39 067 037 32 35
Email: pami.vat@gmail.com


Program i inne szczegółowe informacje


23 września Pn Rzym - Tel Awiw

Wyjazd z Rzymu do Tel Awiwu, a następnie do Nazaretu.

24 września Wt Nazaret Góra Karmel

Zwiedzanie z archeologiem Bazyliki Zwiastowania, świadectwa judeo-chrześcijańskie z pierwszych wieków znajdujące się w Muzeum; "Dom św. Józefa" Kościół Karmienia; greckokatolicki kościół Fontanna Maryi. W godzinach popołudniowych wejście na Górę Karmel, z postojem na el-Muraqa, miejscu, które upamietnia walkę Eliasza z fałszywymi prorokami, i sanktuarium maryjne Stella Maris.

25 września Śr Jezioro Tyberiadzkie

Dzień poświęcony Jezioru Tyberiadzkiemu. Po drodze nawiedzimi wioskę Kefar Kanna (Kanę Galilejską). Następnie dotrzemy nad Morze Galilejskie, gdzie Maryja i Jezus, po weselu w Kanie, zatrzymanli się gościnnie w domu Piotra. Odwiedzimy Kafarnaum i Tabgha, miejsca rozmnożenia chleba i ryb oraz ogłoszenia prymatu Piotra.

26 września Cz Ain Karem - Betlejem

Wychodzimy z Galilei do Judei: udamy się "drogą patriarchów", przez Samarię. Postój przy Studni Jakuba. Pójdziemy dokładnie śladami Dziewicy, która poszła odwiedzić Elżbietę. Przyjazd do Ain Karem, miejsca Nawiedzenia. Stamtąd udamy sie do miejsca narodzin Jezusa - Betlejem i zobaczymy pozostałości bizantyjskiej bazyliki Katisma.

27 września Pt Betlejem

Odwiedzimy miejsca związane z narodzinami Jezusa

28 września So Jerozolima

Przenosimy się do Jerozolimy. Wchodzimy do Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Następnie idziemy aż do Cedron, u podnóża góry, do kościoła Wniebowzięcia NMP, gdzie znajduje się grób Maryi.

29 września N Jerozolima

Wkraczamy w Wzgórze Świątynne w dzielnicy muzułmańskiej i nawiedzamy Bazylikę św Anna, tradycyjne miejsce narodzin Maryi. Następnie przechodzimy wzdłuż Via Dolorosa przeżywając Drogę Krzyżową, która jest połączona z drogą Matki (Via Matris). Po południu zwiedzimy bazylikę Zmartwychwstania.

30 września Pn Jerozolima - Tel Awiw – Rzym

10.30 wylot z Jerozolimy i powrót do Rzymu.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis