Dyskusje

07 lipiec 2009

Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych

0 komentarzy · 10932 czytań ·Drukuj

W sobotę 13 czerwca, osoby i środowiska protestujące przeciwko organizacji w dniu 15 sierpnia w Warszawie koncertu skandalizującej piosenkarki Madonny, powołały Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia".

Zapraszam do dyskusji na ten temat na FORUM

Organizatorzy tak uzasadniają swoją postawę i powołanie Komitetu:

Podjęcie przez nas decyzji o powołaniu Komitetu jest następstwem wydanego przez funkcjonariuszy publicznych oraz instytucje państwowe i samorządowe pozwolenia na organizację koncertu. Decyzja ta jest wyrazem braku poszanowania dla przypadających równolegle rocznic i świąt ważnych dla dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej Polaków. Jak powszechnie wiadomo, w tym dniu przypada niezwykle ważne dla katolików święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i związana z tym świętem rocznica Cudu nad Wisłą. Obchodzimy również święto Wojska Polskiego, kiedy to Matka Boża czczona jest jako Hetmanka żołnierskiego stanu.

Przypominamy, że na terenach przyległych do Lotniska Bemowo znajdują się zarówno katolickie parafie pod wezwaniem Matki Bożej, jak i Wojskowa Akademia Techniczna. Uzasadnione zatem jest stwierdzenie, że dojdzie do naruszenia powagi przeżywanych w tym dniu uroczystości o charakterze religijnym i rycerskim, poprzez zagłuszenie ich koncertem perwersyjnej piosenkarki - kabalistki Madonny. Dodajmy, że jest ona anyikoną Maryi - Matki Boga i Królowej Polski - nie tylko z powodu noszonego imienia. Wielokrotnie drwiła z wiary chrześcijańskiej. Bulwersująca jest jej wypowiedź o tym, iż podnieca ją ukrzyżowany Chrystus z powodu Jego nagości...

Nasze obawy nie są więc zaściankowe i nietolerancyjne, jak to komentują liberalne środowiska, ale uzasadnione obawą o zakłócenie wrażliwości Polaków podczas przeżywania uroczystości państwowych i religijnych. Właśnie przez wzgląd na szczególne w tym dniu oddawanie przez katolików czci Matce Bożej - którą ma nam w Warszawie w dużej mierze zastąpić Antymadonna - oraz na pamięć o zasługach, bohaterstwie i godności warszawian ginących w obronie stolicy przed bolszewicką nawałą w 1920 r., podejmujemy się obrony świętości oczywistych dla zdecydowanej większości Polaków.

Źródło: www.propolonia.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis