Ogłoszenia

23 grudzień 2013

Krucjata oddana Niepokalanemu Sercu NMP

0 komentarzy · 12689 czytań ·Drukuj

Oddanie się Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny nastąpiło na Czuwaniu w dniu 27 grudnia 2013. Czuwanie odbyło się wraz z Paniami z Instytutu Prymasowskiego Jasnogórskich Ślubów Narodu. Na uroczystość przybyli członkowie zarządu Legionu Maryi z Częstochowy i Warszawy. Obecny był chór i członkowie Środowiska Tradycji Łacińskiej, m.in. z Zamościa. Chór wykonał po łacinie części stałe Mszy św. oraz śpiewał pieśni i kolędy podczas Najświętszej Ofiary i w trakcie całego Czuwania.

Modlitwie uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, zgromadzonych w Jasnogórskiej Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przewodniczył ks. kan. Julian Brzezicki, który jest odpowiedzialny za comiesięczne czuwania Krucjaty.

Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Bałemba SDB, a kazanie ku czci Niepokalanej wygłosił o. Mirosław Bartos, gwardian Niepokalanowa.

U stóp Królowej Polski, na Ołtarzu Ojczyzny, przy którym dokonano Aktu Oddania, obecne były relikwie św. Andrzeja Boboli, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki.

Jasna Góra, litania

krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis