Wiadomości

03 marzec 2015

Wkracza ideologia gender

0 komentarzy · 13183 czytań ·Drukuj
Wkracza ideologia gender

CAHVIO nie zmierza do budowania pozytywnych relacji pomiędzy ludźmi, ale służy projektowi przebudowy społeczeństwa na bazie ideologicznej – podkreśla sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński w wydanym dziś (3 marca) oświadczeniu. W przededniu debaty i głosowania w Senacie nad ratyfikacją Konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (CAHVIO) Sekretarz Generalny KEP przypomina stanowisko Episkopatu w tej sprawie.

Biskup Artur Miziński zwraca uwagę na to, że przemoc stosowana wobec kogokolwiek jest sprzeczna z zasadami wiary i etyki chrześcijańskiej, jednak jak już wcześniej podkreślali biskupi, Konwencja błędnie wiąże przemoc z tradycją, kulturą i rodziną, nie zaś z błędami czy słabościami konkretnych ludzi.

Sekretarz Generalny Episkopatu zauważa też, że poprzez nadanie uprawnień kontrolnych komitetowi GREVIO, pozbawionemu jakiejkolwiek legitymacji demokratycznej, zostaną ograniczone suwerenne kompetencje Polski w sprawie etyki i ochrony rodziny.

"Episkopat ma nadzieję, że dla senatorów Rzeczypospolitej Polskiej sprawą zasadniczą jest dobro małżeństwa, rodziny i przyszłość demograficzna Polski" - czytamy w oświadczeniu.

Episkopat już kilkakrotnie krytycznie odnosił się do założeń Konwencji Rady Europy.

W wydanym 4 lutego 2015 r. oświadczeniu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wyraziło zdecydowany sprzeciw wobec inicjatyw, które prowadzą do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny.

Skala zjawiska przemocy wobec kobiet w UE

W sprawie Konwencji głos zabierała też m.in. Rada KEP ds. Rodziny. Konwencja CAHVIO "nie jest skoncentrowana na przeciwdziałaniu przemocy, jak sugeruje jej tytuł, ale na wprowadzeniu ideologicznej rewolucji kulturowej" - czytamy o tym w oświadczeniu Rady ds. Rodziny KEP wydanym 2 października 2014 r.

W Komunikacie z 364. Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 12-13 marca 2014 r. w Warszawie biskupi podkreślili, że Polska ma obecnie wystarczające rozwiązania prawne, by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. "Nie ma żadnej potrzeby wprowadzania rozwiązań opartych na redefinicji takich pojęć, jak np. płeć, rodzina czy małżeństwo" - napisali biskupi.

Już wcześniej, m.in. w lipcu 2012 r. członkowie Prezydium KEP zwracali uwagę na to, że Konwencja wprowadza definicję płci jako "społecznie skonstruowane role, zachowania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn" i zakłada, że płeć można wybierać.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Najciekawsze tematy

Losowy wątek

Nie łatwe to pytanie. Dlaczego czcić Maryję? Równie dobrze można by zadać kolejne: Dlaczego Bóg nas kocha? Dlaczego dał nam Swego Jednorodzonego Syna za brata? Cóż, taka jest miłość. Po prostu jest, jest darem bezwarunkowym. Dlatego nie wiem czy jest sens pytać się - dlaczego? Skoro sam Pan Jezus daje nam Maryję za Matkę, to wszelkie pytania wydają się zbędne. Czcić Maryję to Ją kochać całym se...
Marco · 25-10-2010 10:48